Ylioppilasmiekkailijat

Toukokuun harjoittelu ja kesäkausi 2013

Posted by realanko : 24.4.2013

Kisahallin kevätkauden harjoitusvuorot päättyvät 29.4. Kesäkaudella (30.4.-1.9.) seuralla on käytössä ainoastaan tiistain klo19-21 vuoro. Muina aikoina voi tietenkin harjoitella, mutta harjoittelusta täytyy maksaa kisahallin sisäänpääsymaksu. Hallin aukioloa ja sen poikkeuksia kannattaa tarkkailla kisahallin ilmoitustauluilta. Liikuntavirastolta ei tule poikkeusilmoituksia seuralle niiltä päiviltä, joilla ei ole vuoroa.

Ohjatut tiistain pariharjoitukset jatkuvat toukokuun ajan ja 7.5. pidetään viimeinen seurakisa ennen syksyä. Floretin jatkokurssi jatkuu vielä ylimääräisillä torstai-vuoroilla 16.5. ja 23.5. (2.5. kisahalli on suljettu ja 9.5. on helatorstai).

Ritarikunnan kesäjuhla pidetään 25.5. perinteisesti Suomenlinnassa piknik-hengessä. Kaikki seuran jäsenet ovat lämpimästi tervetulleita! Ritarikunnan kesäjuhlan tapahtuma Facebookissa: https://www.facebook.com/events/604302402932301/?fref=ts . Tiedotusta tulee myös seuran maililistalla ennen juhlaa.

Vastaa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

 
%d bloggers like this: