Ylioppilasmiekkailijat

Florettimiekkailun alkeiskurssi

Posted by jokiilk : 19.8.2019

Aikuisille suunnattu florettimiekkailun alkeiskurssi järjestetään 12.9.–7.11. (pl. 24.10.) torstaisin klo 19-21 Töölön kisahallilla. Alkeiskurssin hinta on opiskelijoille 110 euroa ja muille 130 euroa. Miekkailuvarusteet saat lainaan seuralta. Mukaan kurssille riittää tavalliset sisäliikuntavarusteet.
Kurssimäksu sisältää Ylioppilasmiekkailijoiden jäsenmaksun ja kurssin jälkeen on mahdollista osallistua seuran normaaleihin harjoituksiin ja käyttää niissä seuran lainavarusteita. 

Kurssimaksu ei sisällä lisenssiä tai vakuutusta, mutta sellaisen voi hankkia Miekkailu- ja viisiotteluliiton kautta 20 euron hintaan. Vakuutuksen sisältävän harrastelisenssin voi ostaa osoitteesta http://www.fencing-pentathlon.fi/miekkailu/kilpailutoiminta/liiton-kilpailu-ja-harrastelisenssit/tilausohje/ . Lisenssikausi 1.9.2019 – 31.8.2020.

Lisätietoja osoitteesta: i.jokipii@gmail.com

Ilmoittautuminen osoitteessa:
https://edge.flomembers.com/yomiekkailijat/events/register/c20ad4d76fe97759aa27a0c99bff6710

Vastaa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

 
%d bloggers like this: